Perugia, mesto do ktorého sa zaľúbite

Rok 2012.

Hneď za rána sme išli splatiť včerajší dlh Benedette. Po daždi ani chýru ani slychu (sme si mysleli), terminál fungoval a my sme boli ľahší o 50 eur.

Celý deň sme si vyhradili na Perugiu. Samozrejme keď sme tam dorazili tak sa spustil kvalitný lejak, ale sme si povedali, že dnes to predsa len dáme (keďže včera to nevyšlo). A tak sme si spravili malú siestu v aute a prečkali na parkovisku to najhoršie. Vyšlo nám to, tretí deň sme strávili v Perugii.

Perugia

Perugia je krásne mesto, plné starých stavieb a pamiatok. Je to mesto študentov a umenia. A nekonečných výhľadov. Je hlavným mestom regiónu Umbria. Je mestom uličiek, schodov a brán. Mesto, do ktorého sa môžete dostať aj malou lanovkou. Mesto najlepšej čokolády v Taliansku. A mesto, do ktorého sa môžete ľahko zaľúbiť.

Historické centrum je geniálne. Na hlavnom námestí Piazza IV Novembre sa týči veľa historických skvostov, najstarších budov. Vošli sme do paláca priorov Palazzo dei Priori, ktorý sa volá aj Palazzo Comunale (radnica). Je tam galéria a sály obchodnej komory, notárov a peňazomencov. Na námestí stojí aj gotická katedrála San Lorenzo a fontána Maggiore.

ulička vedúca na Piazza IV Novembre, pohľad na fontánu Maggiore a katedrálu San Lorenzo
Palazzo dei Priori
sála notárov Sala dei Notari

Do Perugie, kedykoľvek. Je to mesto, v ktorom sa dá túlať kľudne celý víkend. Chceme sa ešte určite vrátiť. Veď nech o tom hovoria fotky.

Vidíme sa v Perugii! A nezabudnite: „Pomaličky po diaľnici“!

v+a

2 likes
Prev post: Umbertide, Preggio a famózne jedloNext post: Assisi. Miesto, ktoré dýcha duchom svätých.

Related posts

O nás

Tento náš blog, je naozaj náš. Je to priestor, kde zdieľame naše fotky so svojimi priateľmi a známymi. Píšeme o zážitkoch, o trapasoch, o jedle a o krásnych krajinách. Zverejňujeme vlastné fotky, ktoré nie sú technicky ani kompozične dokonalé, ale pre nás majú nevýslovnú hodnotu. Hodnotu spoločne stráveného času a spoločných spomienok. Viac

Najnovšie články
Najčítanejšie
Archív
Kalendár
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031